Kaip pasirinkti mobilų oro kondicionierių

Mobilūs oro kondicionieriai yra paprastas ir populiarus sprendimas, kuris padeda pasiekti patogią patalpų temperatūrą, kai lauke yra vasaros karštis. Šiuolaikinis mobilus oro kondicionierius yra kompaktiškas modulis (vienblokis), kuriame yra aušinimo įranga, ventiliatorius ir valdymo elektronika. Dėl šio dizaino mobilųjį oro kondicionierių galima naudoti skirtinguose buto kambariuose ir, jei pageidaujama, jį galima transportuoti, pavyzdžiui, į kaimo namą.

Kada reikia mobilaus oro kondicionieriaus?

Svarbiausias mobiliojo oro kondicionieriaus privalumas yra itin lengvas montavimas. Pakanka monobloką sumontuoti Jums reikalingoje vietoje, prijungti prie tinklo ir lanksčią oro išleidimo žarną nuvesti prie lango ar ventiliacijos angos. Paprastai prietaisuose yra įrenginiai, palengvinantys orlaidžių montavimą į langus. Taigi, jei gyvenate nuomojamame bute, Jums reikia kelių kambarių oro kondicionierių skirtingu metu arba paprasčiausiai norėtumėte sutaupyti pinigų įrengdami klasikinį oro kondicionierių, geriausias pasirinkimas yra mobilus oro kondicionierius.

Kuo skiriasi mobilūs oro kondicionieriai

Visų pirma, patalpų, kurias jie gali aptarnauti, talpa ir dydis.

Manoma, kad norint efektyviai atvėsinti 10 kvadratinių metrų ploto, reikia 1 kilovato galios.

Taigi, dauguma rinkoje esančių mobilių oro kondicionierių yra tinkami valdyti nuo 15 iki 30 kvadratinių metrų ploto patalpose. Oro kiekis, einantis per oro kondicionierių, taip pat turi tam tikrą reikšmę, tačiau šis rodiklis nėra toks svarbus, kaip jo efektyvi aušinimo galia.

Mobilieji oro kondicionieriai dažnai turi paprastus vėdinimo ir oro sausinimo režimus. Pažangūs modeliai gali automatiškai palaikyti norimą kambario temperatūrą, turėti šildymo režimą ir prireikus gali būti išjungti.

Monoblokai su dviem ortakiais yra įdomus sprendimas. Faktas yra tas, kad paprastas mobilus oro kondicionierius išstumia dalį oro iš kambario, naudodamas jį šilumai pašalinti. Todėl šiltas oras iš kaimyninių patalpų pradeda patekti į kambarį, sumažindamas sistemos efektyvumą. Įrenginys su dviem ortakiais paima orą iš gatvės, jį pašildo ir tuoj pat išmeta atgal. Kambario oras tik atvėsina, niekur neišeidamas.

Taip pat yra vadinamųjų „oro kondicionierių be ortakių“ modelių. Jie dirba vandens garavimo iš akyto paviršiaus principu. Tiesą sakant, tokie įtaisai nėra oro kondicionieriai ir gali tik labai drėkinti orą, imituodami tam tikrą šviežumo antplūdį. Todėl tokių prietaisų pirkimas dažniausiai nėra pateisinamas, jei tik reikia intensyviai drėkinti ir vėdinti patalpą.

Veikimo ypatybės

  1. Įstatykite oro kondicionieriaus monobloką mažiausiai 30 centimetrų atstumu nuo sienų - taip jis veiks efektyviau.
  2. Montuodami įsitikinkite, kad išmetimo kanalas yra tvirtai pritvirtintas ir nepraleidžia oro. Priešingu atveju oro kondicionieriaus efektyvumas bus mažesnis.
  3. Nepamirškite iš specialaus indo išpilti susikaupusio kondensato. Perkrautas oro kondicionierius neveiks!
  4. Bet kuris oro kondicionierius sausina orą toje patalpoje, kurioje jis veikia, todėl, norėdamas gerai jaustis, stebėkite drėgmės lygį ir, jei reikia, pasirūpinkite papildomu drėkinimu.
  5. Periodiškai valykite arba keiskite oro kondicionieriaus įrenginyje sumontuotus oro filtrus.