Protingi namai yra gana naujas reiškinys, kuris tik pastaruosius kelerius metus ėmė užkariauti masinio vartotojo mintis. Paprastai tai vadiname „išmaniaisiais“ namais, kuriuose bent kai kurie procesai yra atsakingi už automatizavimą, tačiau iš tikrųjų ši sąvoka yra daug platesnė. Pažangias išmaniųjų namų sistemas sunku įdiegti ir jos yra labai brangios, tačiau kiekvienas iš mūsų galime susipažinti su kai kuriomis pagrindinėmis funkcijomis.

Šiame straipsnyje mes Jums pasakysime apie paprastus sprendimus, kurie padės padaryti Jūsų namus patogesnius, saugesnius ir patogesnius.

Sistemos komponentai

Norėdami pradėti, turite turėti centrinį mazgą, kuris sujungtų sistemą - paprastai vadinamą šakotuvu arba šliuzu, kuris valdo visus kitus komponentus. Taip pat labai patogu įsigyti vartus kartu su „starterio rinkiniu“ išmaniesiems namams, kad veikianti sistema būtų išimta iš dėžutės. Taip pat verta iškart išsiaiškinti, kurį protokolą naudoja Jūsų centrinis mazgas - tai gali labai palengvinti kitų komponentų pasirinkimą. Šiuo metu vienas universaliausių išmaniųjų namų protokolų yra „ZigBee“.

Patogumui

Apšvietimo valdymas yra paprasčiausia sritis, kurią galima automatizuoti. Yra daug išmaniojo apšvietimo „pradinių rinkinių“, kuriuose yra valdiklis ir kelios belaidžiu būdu valdomos lemputės. Su jų pagalba galite pritaikyti apšvietimo spalvą pagal savo skonį, užprogramuoti laikus, kad įjungtumėte ir išjungtumėte šviesas, arba leiskite sistemai automatiškai įjungti šviesas, kai esate kambaryje.

Žinoma, tokios sistemos sėkmingai plečiasi - įsigiję „pradinį rinkinį“, laikui bėgant, galite nusipirkti daugiau lempučių, kad bute būtų „išmani šviesa“.

Belaidžiai jungikliai, suderinami su Jūsų apšvietimo sistema, bus labai patogu, nes juos visada galima sumontuoti patogiausioje vietoje ir, jei pageidaujama, be jokių problemų juos galima perkelti.

Temperatūros valdymas yra sudėtingesnis klausimas. Daroma prielaida, kad Jūsų namuose jau yra individualiai valdoma šildymo sistema, pavyzdžiui, elektroniniu būdu valdomas šildymo katilas arba bent jau reguliuojami radiatoriai. Jei Jūsų sprendimas palaiko tinklo ryšį, logiškas žingsnis yra įdiegti išmanųjį termostatą. Šis prietaisas padeda palaikyti nustatytą temperatūrą patalpose ir yra valdomas iš išmaniojo telefono. Pavyzdžiui, labai ekonomiška ir patogu kontroliuoti dienos temperatūros ciklą namuose - dieną, kai esate darbe, ją šiek tiek sumažinkite, o padidinkite vakare ir naktį. Natūralu, kad protingas termostatas padarys viską už Jus.

Pažangiausi sprendimai palaiko valdymą naudojant balso padėjėjus - „Siri“ arba „Alexa“.

Taigi protingo namo valdymas perkeliamas į visiškai naują lygį, štai, ateitis!

Saugumui

Saugumo užtikrinimas naudojant išmaniuosius įrenginius yra esminė išmaniųjų namų funkcija. Galinga apsaugos sistema su interneto ryšiu gali, viena vertus, kontroliuoti savo gyventojų patekimą į namą, kita vertus, apriboti šią prieigą ir apsaugoti namus nuo nekviestų svečių. Svarbu, kad galėtumėte gauti informaciją apie visus namuose vykstančius įvykius, Jums nesant bet kur - Jūsų išmaniajame telefone esanti programa informuos Jus, jei suveikė įsibrovimo jutikliai, ir Jūs galite iškart gauti signalą iš vaizdo kameros ir pamatyti, kas nutiko .

Taip pat yra galimybė nuotoliniu būdu valdyti spynas - naudodamiesi programa galite atidaryti ir uždaryti reikiamas duris arba suteikti kam nors ribotą prieigą prie kai kurių namo vietų.

Išmaniąją apsaugos sistemą sudaro: centrinis įrenginys, valdantis visą sistemą, judesio ir įsibrovimo jutikliai, jutikliai langams ir durims atidaryti, taip pat vaizdo kameros nuotoliniam namo ir jo apylinkių stebėjimui.

Energijos taupymui ir patogumui

Čia mes tiesiog pažvelgsime, kokie dar yra išmanieji įrenginiai, kuriuos galima prijungti prie Jūsų išmaniųjų namų sistemos ir ką su jais daryti.

Išmanieji lizdai

leidžia planuoti įrenginio įjungimo ir išjungimo laiką, apskaičiuoti jų sunaudojamą energiją ir nuotoliniu būdu valdyti įjungimą.

Nuotėkio jutikliai

padeda nustatyti vandens tiekimo ir kanalizacijos vamzdžių nuotėkius. Paprasčiausia sistema tiesiog signalizuos, kad aptiktas tekantis vanduo, o pažangiausias sugeba tiksliai nustatyti nuotėkio vietą ir visiškai automatiškai uždaryti vandenį.

Universalūs mygtukai

paprasti prietaisai, prijungti per belaidę sąsają. Tai labai patogu, tokį mygtuką įdėsime į reikiamą vietą, kad vienu metu galėtume valdyti kelias namo funkcijas: pavyzdžiui, virtuvėje esantis mygtukas vienu metu gali įjungti šviesą virš kriauklės, baro ar gartraukio, ir mygtukas šalia vonios - gali įjungti šviesą, grindų šildymą, ventiliaciją ir muziką duše.

Protingos žaliuzės

atsižvelgiant į konkretaus įrenginio įgyvendinimą, jie gali tiesiog uždaryti langus, pavyzdžiui, klasikines žaliuzes, arba atlikti apsaugos funkciją - nuleisti sunkiai sulaužomus roletus.

Išmaniosios spynos

paprastai veikia kaip didesnių apsaugos sistemų dalis, tačiau gali veikti atskirai. Taigi, prie išmaniojo telefono galite prijungti tik išorinių durų spyną ir, jei reikia, valdyti ją nuotoliniu būdu.

IP (tinklo) kameros

jos paprastai taip pat yra įdiegiamos kaip apsaugos sistemų dalis, tačiau net ir be jų yra daugybė jų naudojimo scenarijų. Tai yra naminių gyvūnėlių, vaikų, pagyvenusių žmonių ar darbuotojų, kurie Jūsų namuose stebėjimas.

Protingas durų skambutis

malonus išmaniojo namo sistemos priedas, kuris, kaip taisyklė, leidžia ne tik skambinti prie durų, bet ir atėjusio išmaniojo telefono ar televizoriaus ekrane parodyti savininkams.