Drabužių priežiūros neįsivaizduojame be šiuolaikiškos skalbimo mašinos, kuri geba tinkamai išskalbti net ir jautriausius audinius. Tiesa, po skalbimo juos reikia taip pat kruopščiai išdžiovinti. Daugelis nebenori namų apkrauti džiovinamų rūbų eilėmis, todėl renkasi praktišką sprendimą – džiovyklę.

Džiovyklėje išdžiovinsite drabužius itin greitai, be to, galėsite pasinaudoti kitomis funkcijomis, pavyzdžiui, drabužių atšviežinimu. Trumpai aptarsime, kaip išsirinkti gerą džiovyklę.

Bene dažniausiai iškyla klausimas – ar įsigyti skalbimo mašiną su džiovinimo funkcija, ar atskirą prietaisą – džiovyklę? Specialistai rekomenduoja atskirą prietaisą, kadangi skiriasi skalbimo mašinų plovimo ir džiovinimo pajėgumai, atskiros džiovyklės turi kitų privalumų, pavyzdžiui, pūkų filtrą, .

Džiovyklę ir skalbimo mašiną galima statyti ir vieną ant kitos. Tik nepamirškite tinkamai jų sutvirtinti, specialiais laikikliais ar kt. tam skirtais priedais.

Tiesa, dėl vietos trūkumo namuose vis daugiau gamintojų tobulina skalbimo mašinų modelius su džiovinimo funkcija. Jeigu ir Jums netelpa atskiri prietaisai, peržvelkite mūsų skalbimo mašinų su džiovinimo funkcija, asortimentą.

Didžiausias argumentas prieš džiovyklės pirkimą gali būti laisvos vietos trūkumas. Todėl pirmiausia reikia išsiaiškinti prietaiso matmenis ir įsitikinti, kad jis tinka numatytoje vietoje. Protingas sprendimas būtų uždėti džiovyklę ant skalbimo mašinos, sutaupysite vietos ir bus patogu perkelti skalbinius. Tačiau nepamirškite, kad džiovyklei įrengti turi būti tinkamos tvirtinimo detalės arba lentyna, nebus paprasta saugiai uždėti vieną ant kitos.

Prietaiso dydis nustato maksimalų drėgnų skalbinių kiekį, kurį galima įdėti vienu metu.

Renkantis šį parametrą, turėtumėte vadovautis skalbimo mašinos matmenimis. Idealiu atveju visi skalbti skalbiniai be likučių perkeliami į džiovyklę. Tai leis Jums, baigus vieną skalbimą ir pradėjus džiovinti, tuo pačiu metu pradėti skalbti antrą skalbinių kiekį.

Dabar nuspręskite, kokio tipo įrenginio norite. Dažniausiai yra du: ventiliacija ir kondensacija. Vėdinimo džiovintuvas nukreipia karštą orą per šlapius drabužius, išgarina drėgmę ir išmeta visą oro srautą į ventiliacijos vamzdį. Tokie modeliai paprastai yra pigesni, tačiau eksploatacijos metu jie sunaudos daugiau elektros energijos, be to, iš anksto turėtų būti įrengtas ortakis, kurį ne visada lengva padaryti. Kondensacinis džiovintuvas taip pat „išpučia“ įkaitinto oro išgarintą drėgmę, tačiau tik ji surenkama mašinos viduje į specialų vandens surinktuvą, kurį galima nuimti, arba jis išleidžia kondensatą į kanalizaciją.

Skirtingiems modeliams džiovinimo režimus galima reguliuoti skirtingai, čia yra keletas režimų variantų:

  • Pagal laiką - nurodo, kiek laiko skalbiniai turi džiūti,
  • Pagal drėgmės lygį - mašina nuolat matuoja drėgmės lygį viduje ir, pasiekusi tam tikras ribas, supranta, kad viskas jau išdžiūvo ir išsijungia,
  • Pagal audinio tipą - pasirenkama daiktų medžiaga, pavyzdžiui, šilkas, medvilnė, vilna ir kiekvienam taikomas optimalus režimas,
  • Pagal daikto tipą - nurodoma, ką džiovinsime, pavyzdžiui, patalynę, džinsus, batus ir, atitinkamai, mašina parenka temperatūros režimą ir sukimų intensyvumą.
Tinkamą režimą galite nustatyti naudodami mygtukus (elektroninį valdymą) arba valdymo skydelio jutikliniame ekrane.

Trumpos išvados, kaip pasirinkti džiovyklę:

Džiovyklė ar skalbimo mašina su džiovykle?

Jei skalbinių kiekis yra nedidelis, o džiovinimo kokybė nereikalinga, skalbimo mašina su džiovinimo funkcija yra visiškai tinkama. Jei norite dažnai džiovinti visiškai kontroliuodami ir „išsimėmiau iš džiovyklos ir apsirengiau“ rezultatą, tada tiks džiovyklė atskirai.

Prietaiso matmenys

Prietaiso matmenys turi atitikti jam skirtą vietą. Ypač jei nuspręsite džiovyklę įrengti skalbimo mašinos viršuje. Apkrovos parametras kilogramais nurodo, kiek drėgnų skalbinių džiovyklei skirta.

Prietaiso tipas

Prietaiso tipas nustato, kur bus nukreipta drėgmė. Vėdinimo mašinoms reikia ortakio karštam drėgnam orui. Kondensaciniai modeliai viduje kaupia vandenį ir išleidžia jį į kanalizaciją.