Kaip pasirinkti kombainą, maišytuvą ar mėsmalę?

Yra tiek daug skanių patiekalų receptų, kuriuos norite gaminti namuose, pavyzdžiui, iškepti pyragą su grietinėle ar pasigaminti kebabą. Bet kaip tai padaryti vienam? Į pagalbą ateina šiuolaikiniai buitiniai prietaisai virtuvei, tokie nepakeičiami padėjėjai kaip maišytuvas, virtuvinis kombainas ar mėsmalė. Šie nedideli prietaisai padės lengvai ir greitai paversti maisto kalnus skaniais patiekalais. Tačiau kurį pasirinkti: mėsmalę, maišytuvą ar apjungti abu į kombainą? Daugiau informacijos apie galimybes ir kaip pasirinkti mes apsvarstysime toliau.

Kaip išsirinkti virtuvinį kombainą?

Gerą virtuvinį kombainą drąsiai galima vadinti virtuvės karaliumi, nes jis gali atstoti krūvą kitų buitinės technikos prietaisų: trintuvą, kokteilinę, sulčiaspaudę, mėsmalę, plakiklį ir kt. Tiesa, daug funkcijų atliekantis prietaisas – ne pigus malonumas, bet įsigydami daug skirtingų prietaisų išleistumėte ko gero dar daugiau ir vietos jie užimtų daugiau.

Trumpai apžvelgsime svarbiausias virtuvinių kombainų savybes, kad būtų lengviau išsirinkti pagalbininką virtuvėje. Įvertinkite savo poreikius ir nepermokėkite už virtuvinio kombaino funkcijas, kurių nenaudosite.

Virtuvinio kombaino galia

Jeigu norite, kad virtuvinis kombainas Jums maltų mėsą, maišytų tešlą ir smulkintų didelius kiekius daržovių, būtinai rinkitės galingą modelį (nuo 1000 W). Kitaip prietaisas negalės sėkmingai atlikti šių užduočių.

Jeigu planuojate tik plakti kokteilius, ruošti salotas ar trinti sriubas, užtepėles – tuomet Jums užteks kombaino su mažesnės galios varikliu (iki 1000 W).

Kaip ir minėjome, virtuviniai kombainai su keičiamais priedais gali Jums atstoti kitus prietaisus:

1. Smulkintuvas: galėsite paruošti įvairių padažų, užtepėlių ir kitų patiekalų, susmulkinti riešutus.

2. Pjaustyklė: supjaustys įvairias daržoves Jūsų salotoms, sriuboms, troškiniams. Skirtingoms daržovėms rasite kelis pjaustymo / smulkinimo diskus – išsamią informaciją žiūrėkite prie kiekvieno kombaino.

3. Mėsmalė:  virtuvinis kombainas su šia funkcija susmulkins Jums mėsą.

4. Maišytuvas: plaksite kokteilius, trinsite sriubas ir kt.

5. Sulčiaspaudė: paruošite skanių sulčių iš įvairių vaisių ir uogų.

6. Plakiklis: su šiuo antgaliu išplaksite kiaušinius, paruošite blynų tešlą ir t.t. Virtuvinis kombainas taip pat gali užmaišyti įvairių rūšių tešlą – tereikia pasirinkti modelį, turintį reikalingus priedus.

7. Kitos funkcijos: atrodo, kad jų išvardijome iš tiesų nemažai, bet yra virtuvinių kombainų modelių, kurie turi dar daugiau priedų, todėl funkcijų galėsite atlikti dar daugiau. Pavyzdžiui komplektacijoje gali būti: diskas gruzdintoms bulvytėms ruošti, citrusinių vaisių presas ir kt.

Virtuvinio kombaino dizainas

Jeigu norite, kad virtuvinis kombainas ne tik būtų naudingas, bet ir gražus, derėtų prie virtuvės interjero, pasidairykite į gausų asortimentą ir pasirinkite norimos spalvos.

Be to, virtuvinio kombaino korpusas gali būti iš plastiko arba iš metalo. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savų privalumų. Metalo korpusas atsparesnis, bet pats prietaisas tampa sunkesnis.

Kaip išsirinkti plakiklį?

Mėgstate gaminti desertus? Ar ieškote dovanos virtuvėje mėgstančiam suktis draugui? Išsirinkite gerą plakiklį (mikserį), kuris padės iki standžių putų išplakti kiaušinių baltymus ir atliks kitus desertų ruošos darbus.

Plakiklio galia

Jeigu prietaisą žadate naudoti intensyviai, rinkitės kuo galingesnį mikserį. Jeigu tik retkarčiais panaudosite, pavyzdžiui, blyneliams, užteks ir mažesnės galio plakiklio.

Mikserio veikimas

Mikseris gali turėti keletą darbo greičių. Kuo jų daugiau, tuo Jums patogiau dirbti su plakikliu – pasirenkate tinkamiausią greitį pagal maisto produktus, gaminamo patiekalo poreikį. Rekomenduojama pradėti nuo mažesnio greičio, palaipsniui suberiant produktus, o tada padidinti greitį ir išplakti viską iki norimos konsistencijos.

Mikseris taip pat gali turėti „Turbo“ veikimo režimą – jeigu Jums reikia greitai, didele jėga sumaišyti ar suplakti produktus.

Impulsinis režimas padeda palaikyti nuolatinį apsisukimų skaičių ir tolygiai išplakti grietinėlę bei kt. produktus.

Antgaliai

Mikseriai turi maišymo ir / arba plakimo (šluotelės) antgalius. Plakimo antgalis tiks skystiems produktams suplakti, pavyzdžiui, kiaušiniams. Maišymo antgalis užmaišys lietinių tešlą, suplaks grietinėlę ir atliks panašius darbus.

Jeigu norėsite universalesnio prietaiso, ieškokite modelio, kuris turėtų antgalį tešlai maišyti. Su juo daug greičiau, kokybiškiau paruošite pačias įvairiausias tešlas, pavyzdžiui, net ir duoną užmaišysite.

Plakiklis su dubeniu

Šis mikserio variantas patogus tuo, kad prietaisas jau yra su dubeniu. Plakiklyje su dubeniu patogiai gaminsite įvairius desertus, maišysite tešlą. Jums nereikės ieškoti plakimui tinkamo indui ir iškils mažesnė tikimybė, kad pritaškysite aplinkui.

Įprastai šie plakiklių modeliai yra galingesni. Tiesa, toks prietaisas užims daugiau vietos, todėl galbūt labiau tiks tiems, kurie dažnai naudojasi mikseriu.

Įvertinkite savo kepinių ir desertų gaminimo įpročius ir išsirinkite mikserį, kuris tiks Jums labiausiai. Jeigu tik retkarčiais kepate blynus ar pyragą, užteks ir paprasto plakiklio. Jeigu mėgstate lepinti namiškius desertais, investuokite į geresnį prietaisą, kuris palengvins darbą ir leis mėgautis puikiais rezultatais.

Kaip išsirinkti mėsmalę?

Tikriausiai sutiksite, kad namuose ruoštas faršas – pats geriausias. Esate tikri, kokią mėsą naudojate, jis šviežias ir kokybiškas. Tam, kad paruoštumėte faršo greitai ir paprastai, prireiks kokybiškos elektrinės mėsmalės. Trumpai supažindinsime su pagrindinėmis elektrinių mėsmalių savybėmis ir galimybėmis.

Mėsmalės galia ir našumas

Pagrindinės geros mėsmalės savybės – jos galia ir našumas, t. y. kiek kilogramų faršo prietaisas gali sumalti per 1 min. Galinga mėsmalė nestrigdama įveiks įvairią mėsą ir galėsite mėgautis iš maltos mėsos gaminamais patiekalais.

Atbulinė eiga („reversas“)

Ši funkcija mėsmalėse reikalinga tam, kad galėtumėte išvalyti prietaisą, jeigu jame įstrigo, pavyzdžiui, sausgyslės. Atbulinės eigos mygtukas išgelbės Jūsų mėsmalės variklį nuo perkaitimo, todėl geriau rinktis modelį, kuris turi šią funkciją.

Mėsmalių priedai

Dažniausiai pasitaikantys mėsmalių priedai – skirtingo dydžio „grotelės“. Visada apžiūrėkite mėsmalės komplektaciją, kad įsitikintumėte, jog įsigysite su reikiamo rūpumo malimo „grotelėmis“.

Jūsų mėsmalė gali būti daugiafunkciu virtuvės pagalbininku – tereikia pasirinkti modelį su tinkamais priedais, pavyzdžiui, daržovių smulkinimui. Tuomet įprastą mėsos malimo sraigtą pakeisite į skirtingus pjaustymo / tarkavimo priedus ir galėsite ruošti įvairias salotas, atsargas žiemai.

Jeigu mėgstate namines dešreles, Jums patiks mėsmalės, kurių komplektacijoje yra specialus dešrelių gaminimo priedas.

Jūsų mėsmalė gali tapti netgi sulčiaspaude ar uogų presu – tereikia išsirinkti mėsmalės modelį, kurio komplektacijoje bus šis priedas.

Taigi esminis patarimas – pasirinkdami mėsmalės modelį, atidžiai išnagrinėkite, kokie priedai pridedami prie mėsmalės ir kokias papildomas funkcijas ji gali atlikti, jeigu Jums reikalingas ne tik įprasto faršo paruošimas.

Apibendrinkime, kokį prietaisą tokiu atveju reikėtų įsigyti:

  1. Norėdami maišyti ir plakti daugiausia skystus ingredientus, įsigykite maišytuvą. Norint kartkartėmis pasigaminti pieno kokteilį ar išplakti kiaušinius, pakaks ir bus ekonomiška nusipirkti rankinį maišytuvą. Šeimininkės, dažnai kepančios pyragus, turėtų atkreipti dėmesį į maišytuvą su dubeniu, kuris labiau skirtas tešlai, taip pat pasižymi platesniu funkcionalumu.
  2. Jei Jūsų kulinariniai įgūdžiai reikalauja įvairių manipuliacijų maistu, o dar geriau - visaverčio padėjėjo, tada pagalvokite apie virtuvinį kombainą. Jis susmulkins ar sukapos daržoves, minkys tešlą, padės mėsą susmulkinti į faršą ir net išspaus vaisių sultis. Svarbiausia įsitikinti, kad priedų rinkinys leidžia Jums atlikti reikalingas operacijas.
  3. Naminių kotletų ir dešrų mėgėjams rekomenduojame įsigyti elektrinę mėsmalę. Naminiai mėsos ruošiniai be priedų ir konservantų nėra toks sunkus užsiėmimas, jei Jums padeda daugiafunkcė mėsmalė, kuri, beje, supjaustys daržoves ir lengvai padarys šviežias sultis.