Stacionarūs kompiuteriai praeityje buvo be galo populiarūs, bet dabar dažnam vartotojui kyla klausimas, ar vis dar verta įsigyti stacionarų kompiuterį. O gal geriau turėti nešiojamąjį kompiuterį, planšetę ar naujausią bei technologiškai pažangiausią išmanųjį telefoną? Vienareikšmiškai – verta. Ir tam turime tris svarbias priežastis:

    Stacionarūs kompiuteriai gali pasiūlyti geriausią kainos ir galios santykį. Norime pažymėti, kad analogiškos galios nešiojamasis kompiuteris kainuos brangiau nei stacionarus. Tai ypač aktualu dirbantiems su daug resursų reikalaujančiomis programomis ir žaidžiantiems naujausius kompiuterinius žaidimus.
    Modulinė konstrukcija – dar vienas nenuginčijamas privalumas. Kadangi kompiuterio dalys yra lengvai pakeičiamos, visada, jei to norite bei turite minimalias žinias apie techniką, galėsite atnaujinti savo įrenginį. Be to, iš didelio asortimento išsirinksite sau tinkamiausią monitorių, klaviatūrą, pelę ir garso kolonėles.
    Patikimumas: dėl didesnių matmenų korpuso ir efektyvesnės aušinimo sistemos, stacionarūs kompiuteriai gali be pertraukos veikti ilgiau nei nešiojamieji. Taip pat jų aptarnavimas yra paprastesnis ir pigesnis.

Jei nusprendėte įsigyti stacionarų kompiuterį, trumpai pristatysime jo svarbiausius parametrus.

Kokie būna PC

Šiais laikais įvairių formatų stalinių kompiuterių pasirinkimas yra gana platus. Tiesą sakant, kai kurie iš jų peržengia stacionarių kompiuterių tipą, nes juos galima lengvai transportuoti.

datori
Universalus stalinis kompiuteris yra mums labiausiai žinomas sistemos blokas, kuriame yra surinkti visi kompiuterio komponentai ir prie kurio prijungtas monitorius, klaviatūra, pelė, internetas ir garsiakalbiai. Pagrindinis jo pranašumas yra išplečiamumas. Galite lengvai atnaujinti, pakeisti bet kurį sistemos komponentą, pavyzdžiui, įdiegti galingesnį procesorių, vaizdo plokštę arba pridėti atminties. Verta paminėti, kad pirmaujantys prekės ženklai vis dar siekia sumažinti savo produktų dydį, kad šiuolaikinis „darbalaukis“ dažniausiai būtų kompaktiškesnis nei jo kolega prieš penkerius metus.

Kompaktiškas kompiuteris - viskas yra tas pats, bet sumontuotas labai kompaktiškame korpuse. Plėtimosi galimybės dažnai yra ribotos. Taigi, pavyzdžiui, tokiu atveju įdėti daugiau nei vieną standųjį diską, greičiausiai nepavyks. Kita vertus, visavertis galingas kompiuteris, kuris tiesiogine to žodžio prasme telpa jūsų delne, pavyzdžiui, „Intel NUC“, yra pageidautinas sprendimas daugeliui vartotojų.

Monoblock (all-in-one) - kompiuteris, sujungtas viename korpuse su monitoriumi. Istoriškai visi Apple staliniai kompiuteriai buvo gaminami vienblokiu formatu, tačiau pakanka ir Windows modelių.

Monoblokai yra ypač patogūs, užima mažai vietos ant stalo (ne daugiau kaip paprastas monitorius) ir puikiai atrodo interjere.

Nereikia nė sakyti, kaip malonu naudotis kompiuteriu be šios įprastos laidų krūvos, sujungtos su galiniu skydeliu!

Mikrokompiuteris (Compute stick) yra ypač kompaktiškas kompiuterio „flash“ įrenginys, jungiantis prie jūsų televizoriaus HDMI jungties, prisijungiantis prie interneto per „Wi-Fi“ ir be problemų jungiantis su belaidžiu klaviatūra ir pele. Paprastai tokie kompiuteriai neturi didelės galios, tačiau lenkia visus įmanomus konkurentus kompaktiškumo, patogumo ir paprasto naudojimo prasme. Ypač patogu tokiu kompiuteriu paversti pagyvenusį televizorių tikru „išmaniuoju“ įrenginiu - žiūrėti jame filmus tiesiai iš interneto.




datori

Kiek galios pakaks?

Šiuolaikinis kompiuteris yra įrenginys, sukurtas patenkinti įvairiausius vartotojo poreikius, todėl nereikia taupyti galios. Žinoma, kiekvienas iš mūsų apibrėžia savo „pakankamai galingo kompiuterio“ kriterijus, tačiau mes pasiūlysime tris visapusiškai subalansuotus variantus:

  1. Minimalus šiandienai: Intel Core i3 procesorius, kurio dažnis yra 2,5 GHz, 4 GB RAM, 500 GB standusis diskas, integruota Intel HD Graphics.
  2. Vidutinė klasė: Intel Core i5 arba AMD Ryzen procesorius, kurio dažnis yra iki 3 GHz, 8 GB RAM, 120 GB SSD ir įprastas 1 TB standusis diskas, Nvidia arba AMD Radeon vaizdo plokštė su 1 GB savo atminties .
  3. Aukštos klasės: Intel Core i7 arba AMD Ryzen procesorius, kurio dažnis viršija 3 GHz, 16 GB RAM, 240 GB SSD ir įprastas 2 TB kietasis diskas, galinga Nvidia arba AMD Radeon aukščiausios kokybės vaizdo plokštė su 2 GB vidinė atmintis ..
Žinoma, yra ir kuklesnių variantų, pavyzdžiui, Intel Atom procesoriuose, kurie taip pat gali veikti ir įtikti jų savininkams, ir daug galingesnių, sukurtų pirmiausia žaidėjams.


Operacinė sistema

Prieš įsigyjant stacionarų kompiuterį, įsitikinkite, ar jame jau yra įdiegta operacinė sistema. Ne paslaptis, kad bet kuris kompiuteris be operacinės sistemos tėra tik mikroschemų, laidų ir metalinių detalių rinkinys. Būtent operacinė sistema leis Jums išnaudoti nusipirkto kompiuterio galimybes: dirbti, mokytis ir pramogauti.

„Windows“ – pati populiariausia operacinė sistema pasaulyje, kuri pasižymi visiems gerai pažįstama grafine aplinka ir funkcijomis. Didžiausias jos privalumas – stulbinanti įvairių programų gausa, suderinamumas praktiškai su visų tipų bylomis, kompiuterių detalėmis ar prijungiamais įrenginiais. Be to, ši operacinė sistema yra būtina tiems, kurie ketina žaisti kompiuterinius žaidimus, nes jokia kita OS negali pasiūlyti tokio didelio žaidimų pasirinkimo kaip „Windows“.

Patikima ir saugi „Linux“ operacinė sistema savo funkcionalumu nė kiek nenusileidžia „Windows“ operacinei sistemai. Šiai operacinei sistemai nereikia įsigyti licencijos, nes „Linux“ yra nemokama operacinė sistema, todėl stacionarūs kompiuteriai kainuoja mažiau nei jų analogai su „Windows“. Taip pat Jums nereikės diegti kompiuterio darbą dažnai sulėtinančių antivirusinių programų, nes „Linux“ yra sukurta taip, kad pati save apsaugotų nuo kenkėjiškų programų ir virusų. „Linux“ operacinė sistema garantuoja kompiuterio savininko duomenų apsaugą ir konfidencialumą. Šią operacinę sistemą galima nuolatos atnaujinti bei plėsti jos funkcionalumą.

Jeigu išsirinksite stacionarų kompiuterį be operacinės sistemos („Free OS“, „No OS“), galėsite patys įsidiegti norimą OS arba patikėti šį darbą profesionalams.

datori

O ką, jei pats susirenki?

Apskritai, savarankiško kompiuterio surinkimo klausimas nepatenka į šio straipsnio taikymo sritį, tačiau bet kuriuo atveju pažymime, kad:

  • Galite sutaupyti šiek tiek pinigų susirinkdami savo kompiuterį
  • Bus galima parinkti patinkančių prekės ženklų komponentus
  • Galite labai tiksliai pasirinkti konfigūraciją, kad atitiktų Jūsų poreikius ir įgyvendinti egzotiškiausias svajones
Tačiau atminkite, kad be tinkamų įgūdžių kompiuterio surinkimas gali tapti sunkia užduotimi, procesas gali užsitęsti ir rezultatas gali Jums netikti ...