Išsirinkti kavavirę ar kavos aparatą bus paprasčiau, kai išsiaiškinsime ir apžvelgsime pagrindines šių prietaisų savybes. Nuo jų priklauso, ar patogu pasigaminti mėgstamo gėrimo bei paruošiamos kavos kokybė.

Kapsulinė kavavirė ar kavos aparatas?

Pagal kavos paruošimo būdą, kavavires galima skirstyti į kapsulines ir kavos aparatus.

Kavos aparatu Jūs kiekvieną rytą galėsite pasigaminti puodelį stiprios ir žvalumo suteikiančios kavos ir ne tik. Taip pat, priklausomai nuo aparato modelio, Jūs galėsite pasiruošti ir kitų kavos gėrimų: amerikietiškos kavos, kapučino, latte ir kt. Šiuos gėrimus kavos aparatas gamina per maltą kavą dideliu slėgiu leisdamas vandenį, kuris į save sugeria visą kavos skonį ir aromatą.

Kavos aparatas, su automatinio kavos paruošimo funkcija, pats sumals kavos pupeles (yra kavos aparatų, kuriais galima ruošti gėrimą ir iš maltos kavos) ir joms suteiks tabletės formą, per kurią bus leidžiamas vanduo. Norite pasijusti tikru barista? Mūsų parduotuvėje galima rasti ir pusiau automatinių kavos aparatų. Jūs pats sudėsite ir supresuosite maltą kavą į specialų ragelį, kurį pritvirtinsite prie kavos aparato ir pagaminsite sau ar savo svečiams gardžios kavos puodelį. Beje, kad vanduo iš ragelio nevarvėtų ant stalviršio ir jo nesugadintų, – rinkitės kavos aparatą su specialiu padėklu lašams.

Šiuolaikinių kavos aparatų asortimentas yra toks platus, kad Jūs tikrai rasite tokį, kuris puikiai įsikomponuos į Jūsų virtuvės interjerą. Galima rinktis ir kavos aparato tipą: laisvai pastatomą kavos aparatą arba montuojamąjį kavos aparatą. Atminkite, kad pasirinkus montuojamąjį kavos aparatą, Jums reikės specialios nišos virtuvės balduose ir galimybės kavos aparatą prijungti prie elektros tinklo ir vandentiekio.

Kapsulinės kavavirės kavą gamina naudodamos specialias kapsules su malta kava. Iš vienos kapsulės galima pasigaminti vieną puodelį kavos.

Kapsulinės kavavirės veikimo principas yra panašus į kavos aparato: į kavavirę įstačius kapsulę ir paspaudus gėrimo gaminimo mygtuką, kapsulė praduriama ir pro ją dideliu slėgiu leidžiamas karštas vanduo. Kapsulinė kavavirė kavą pagamins labai greitai, o jos valymas ir priežiūra – labai paprasti. Jums nereikės iš kavavirės šalinti kavos tirščių, nes užteks tik išimti kapsulę iš aparato. Tokia kavavirė puikiai tarnaus biure ar nedidelėje virtuvėje, o esant reikalui – ją galėsite pasiimti su savimi į sodybą ar poilsinę kelionę.

Kavos pupelės, malta kava ar kava kapsulėse?

Universaliais kavos aparatais galima gaminti kavą tiek iš kavos pupelių, tiek ir iš maltos kavos. Kavos aparatas su įmontuota kavamalė pats sumals reikalingą kavos pupelių kiekį Jūsų pasirinktam kavos puodelių skaičiui. Taip pat galima pasirinkti kavos rupumo lygį, nuo kurio priklauso gėrimo stiprumas. Tai, kad galima reguliuoti malamos kavos rupumo lygį, yra labai naudinga funkcija, nes kiekvieno kavos mėgėjo skonis yra skirtingas. Mėgstantiems stipresnę ir kartesnę kavą, reikėtų rinktis rupesnį kavos malimą, o jei Jūs mėgstate silpnesnę ir rūgštesnę kavą – pupeles reikėtų sumalti smulkiau.

Turėkite omenyje, kad kavos skonis Jūsų puodelyje priklauso ir nuo kavos rūšies, pupelių skrudinimo ir medžiagos, iš kurios pagaminti kavamalės ašmenys (rekomenduojame metalinius).

Kapsulinės kavavirės – mažiau kaprizingos ir įnoringos. Kaip ir minėjome, tokios kavavirės naudoja specialias hermetiškas kapsules su įvairių skonių (kapučino, latte ir kt.) kava. Atminkite, kad skirtingų gamintojų kapsulinės kavavirės naudoja skirtingų tipų kapsules. 

O kapučino?

Kapučino (Cappuccino) – tai tiesiog espresso kava su tiršta pieno puta. Laisvai pastatomas ar montuojamas kavos aparatas, jeigu turi integruotą kapučinatorių (vamzdelį ar čiaupą, skirtą pienui arba grietinėlei plakti), lengvai pagamins šio gardaus gėrimo puodelį.  

Kavos aparatas su automatine kapučino gaminimo funkcija pats paduos garą į talpą su pienu ar grietinėle, suplaks tirštą putą. Viskas ko Jums reikia, tai pripildyti specialią talpą pienu arba grietinėle, paspausti mygtuką „Gaminti“ ir po kelių akimirkų jau galėsite mėgautis skaniu kapučino, latte, makiato ar kitų gėrimu, kurio recepte yra pieno. Atminkite, tokį kavos aparatą teks atidžiau prižiūrėti ir dažniau valyti, nes pieno produktų naudojimas jį labiau terš.  

Ne automatinis kavos aparatas labiau tinkamas patyrusiems baristoms arba tikriems kavos ruošimo entuziastams, kurie kasdieną gamina kavos-pieno gėrimus. Kol kavos aparatas gamins espresso, Jūs turėsite laiko suplakti putą kapučinatoriaus pagalba. Vėliau, priklausomai nuo to kokį gėrimą norite pasigaminti, Jums telieka šviežiai pagamintą espresso padengti puta. Tokį kavos aparatą paprasčiau prižiūrėti ir valyti – po kiekvieno gėrimo gaminimo, tiesiog nušluostykite kapučinatorių.

Galima įsigyti ir kombinuotą kavos aparatą, kuriuo galėsite pagaminti daug porcijų kapučino automatiniu būdu arba vieną kavos puodelį rankiniu būdu.

Galia, talpa ir kitos praktiškos smulkmenos

Nuo kavos aparato galingumo priklauso ne tik kavos stiprumas, bet ir tai, kaip greitai kavos aparatas ją gamins. Paradoksas, bet kuo mažesnė galia ir lėtesnis gaminimo greitis, tuo gėrimas bus stipresnis, nes vandeniui reikia laiko, kad visiškai sugertų kavos pupelių aromatą ir aliejus. Namams ar nedideliam biurui rekomenduojame įsigyti 1000–1500 W galingumo kavos aparatą.

Beje, kavos stiprumas priklauso ir nuo to, kokiu būdu vanduo yra paduodamas į tą vietą, kurioje yra malta kava, taip pat nuo vandens temperatūros ir kavos pupelių rūšies. Aparate kavos stiprumą kontroliuoja aromato selektorius ir leidžia Jums užprogramuoti kavos stiprumą pagal Jūsų skonį. Pažangesnių technologijų kavos aparatas gali įsiminti ne tik kavos stiprumą, bet ir Jūsų mėgstamiausių kavos gėrimų receptus.

Nuo vandens rezervuaro talpos priklauso, kiek vieno ciklo metu kavos aparatas pagamins gėrimo porcijų. Kapsulinės kavavirės rezervuaras įprastai talpina 2–3 gėrimo puodeliams pakankamą vandens kiekį. Kavos aparatuose vandens rezervuaras yra didesnis – apie 750 ml, todėl vieno ciklo metu juo galima padaryti šešis ir daugiau puodelių espresso.

Jei Jūsų šeima didelė ar kavos aparatą ketinate statyti biure – rinkitės tokį, kurio vandens rezervuaras yra ne mažesnis kaip 1,5 l ir kuriuo galima gaminti du puodelius kavos vienu metu. Priklausomai nuo modifikacijos, toks kavos aparatas pats pašildys puodelius, gali turėti laikmatį, o tai patogu ryte, kai Jums atėjus į virtuvę pasitiks tik ką paruoštos kavos aromatas.

Kavavirė arba kavos aparatas gali būti pagaminti iš plastiko ar metalo, įvairiausių spalvų, išmatavimų ir dizaino, todėl Jums bus lengva išsirinkti tokį, kuris puikiai derės prie Jūsų virtuvės ar biuro interjero.

Beje, jeigu Jums reikia tokio aparato, kuriuo nuolat gaminsite daug kavos, rinkitės tokį, kuris turi ekranėlį. Ekranėlyje atvaizduojama visa naudinga informacija – vandens ar kavos pupelių kiekis rezervuare, nustatyta programa, gėrimo porcijų skaičius, perspėjimas apie poreikį valyti aparatą ir pan.

Apibendrinimas

Rinkdamiesi kavos gėrimų gaminimo įrenginį, Jūs turite galimybes rinktis:

 1.     Kapsulinę kavavirę;
 2.     Laisvai pastatomą ar montuojamą kavos aparatą:
 •     su vandens rezervuaru, kurio talpa iki 1,5 litro,
 •     su galimybe naudoti maltą kavą arba kavos pupeles,
 •     su automatine arba pusiau automatine kavos gėrimų paruošimo funkcija,
 •     su galimybe reguliuoti maltos kavos rupumą ir kavos stiprumą,
 •     su automatinio išsivalymo funkcija ir ekranėliu,
 •     su puodelių pašildymo funkcija ir laikmačiu,
 •     su programuojamų kavos gėrimų receptų funkcija.

Nelielam birojam lieliski derēs kapsulu kafijas automāts, savukārt lielam kolektīvam ir nepieciešams kafijas automāts espresso pagatavošanai ar:

 • ūdens rezervuāra tilpumu sākot no 1,5 litriem
 • kafijas ielādi līdz 300 ml
 • automātisku espresso un kapučīno pagatavošanas iespēju
 • maltās kafijas un kafijas pupiņu izmantošanas iespēju
 • vienlaicīgu 2 porciju pagatavošanas iespēju
 • pašattīrīšanās funkciju un displeju
 • taimeri