Valgių gaminimo žurnaluose ir forumuose gausu receptų gaminimui orkaitėje: sveikai mitybai galima užkepti daržoves ir mėsą, o galima ir palepinti save įvairiais grilio receptais ar sultinga mėsa ant iešmo. Orkaitė — naudingas ir reikalingas įrenginys bet kuriuose namuose, ir nuo jos pasirinkimo priklauso, ar galėsite Jūs įgyvendinti savo kulinarinius talentus.

Renkantis orkaitę, pirmiausia Jums verta įvertinti savo virtuvės talpumą: kompaktiškoms virtuvėms geriausiai tiks įmontuojama orkaitė, kurią Jūs galite sumontuoti po kaitlente ar bet kurioje kitoje tinkamoje vietoje.

Tam, kad bet kokie gaminimai orkaitėje taptų absoliučiai saugūs, įsitikinkite, kad kepimo spintoje yra teleskopiniai bėgeliai, ant kurių skarda ar grotelės išvažiuoja pas Jus patys, atidarius dureles, ir termozondas, kuris leidžia nustatyti kepamo patiekalo temperatūrą, viduje ir išorėje. Taip pat orkaitės durų blokavimas, kad vaikai negalėtų atidaryti orkaitę ir nusideginti.

Gaminant orkaitėje labai svarbu teisingai apskaičiuoti laiką, kad patiekalas užsikeptų ir kartu su tuo nepridegtų ar nebūtų žalias viduje. Todėl verta rinktis orakitę su laikmačiu, ypač su tuo, kuris ne tik praneša apie užkepimo užbaigimą, bet ir аutomatiškai išjungia elektrinę orkaitę.

Dujinės ir elektrinės orkaitės pasirinkimui svarbūs jos išvalymo režimai. Geriausiose kepimo spintose yra įrengtos savaiminio išsivalymo sistemos. Pavyzdžiui, pirolizinė išvalymo sistema, kuri, esant aukštai temperatūrai, paverčia gaminimo likučius orkaitėje į pelenus, arba išvalymas garais, kai talpa su vandeniu orkaitėje išgaruoja ir suminkština užteršimus.

Orkaitę – elektrinę ar dujinę, galima parinkti pagal Jūsų virtuvės dizainą: elektrinė orkaitė su jutikliniu valdymu ir ekranėliu organiškai žiurėsis šiuolaikinėse virtuvėse, o klasikiniam stiliui tiks elektrinė ar dujinė orkaitė su stilizuotais mechaniniais perjungikliais ir laikmačiu.