Pas Jus namuose įvestos dujos, ir Jūs tvirtai nusprendėte, kad nenorite atskirai įrenginėti įmontuojamą kepimo spintą ir virinimo paviršių, taigi Jums liko apsispręsti, kokią dujinę viryklę pasirinkti, kad ji atitiktų Jūsų praktinius ir estetinius poreikius. Būtent apie tai, kaip pasirinkti dujinę plokštę ir orkaitę, ir bus šis pasakojimas.

Dujinė ar elektrinė orkaitė?

Apsisprendus su Jums tinkamu dujiinės viryklės dydžiu, pavyzdžiui, pasirinkus dujinį paviršių ir orkaitę su standartiniais gabaritais — 85 x 50 x 60 cm, reikia nuspręsti sau, kokia viryklė geresnė — su dujine orkaite* arba elektrine kepimo spinta* (išsamiau, žr. Kaip išsirinkti orkaitę?). Vienas ir kitas orkaitės tipai turi savo pliusų ir minusų: dujinė orkaitė – ekonomiška ir greit įkaista, joje patogu užkepti kaip pyragus, taip ir patiekalus ant iešmo*.
 

Savo ruožtu, elektrinė kepimo spinta su konvekcija, griliu, iešmu ir patiekalų pagaminimo „ant garų“ režimu pajėgia įgyvendinti netgi drąsiausius receptus. Tačiau su tokia elektrine orkaite, netgi nepaisant atitikties ES ekodizaino koncepcijai (А, A+, ir t.t.)*, išaugs Jūsų elektros energijos sąnaudos.

Saugumas ir komfortas

Ir vienu, ir kitu atveju, atkreipkite dėmesį į tai, kad orkaitėje yra: termozondas* patiekalo išorinei ir vidinei temperatūrai nustatyti, teleskopinės kreipiančiosios*, vieno ar dviejų aukštų pavažos, ir orkaitės direlių blokavimas*, kuris padaro receptų pagaminimą kepimo spintoje absoliučiai saugų Jums ir Jūsų vaikams.

Taip pat taimeris*, kuris laiku praneš Jums apie tai, kad pyragas paruoštas ir metas išjungti orkaitę, arba kai kuriuose modeliuose, pats automatiškai ją atjungs.

Lengva išvalyti ir prižiūrėti

Ir dujinės, ir elektrinės orkaitės padengimas, taip pat dujinio paviršiaus padengimas – dar vienas svarbus momentas renkantis viryklę, nes būtent nuo jo priklauso, kiek laiko ir kokiu dažnumu Jūs ją valysite.

Greitas pagaminimas ir komfortas

Dujinė plokštė — geriausia savo kategorijoje pagal ekonomiškumą ir greitą pagaminimą, ypač, jeigu jos dujinės kaitvietės turi dvi ar tris liepsnų eiles. Būtent dujinis paviršius su sustiprinta kolonėle, turinčia tris liepsnų eiles, puikiai tiks WOK receptų mėgėjams.

Ir neverta nerimauti, kad patiekalas pridegs arba išgaruos, ir prasidės gaisras, nes, pirma, kaip dujinė orkaitė, taip ir paviršius, turi taimerį* ir Jūs galite nusistatyti pagaminimo laiką, Jūs galite pastatyti taimerį, o, antra, dujų kontrolė* užkirs kelią dujų tiekimui, kai tik skersvėjis ir išviręs skystis užgesins dujinės kaitvietės liepsną. Tarp kitko, vėl uždegti dujinį paviršių bus paprasta ir saugu, kadangi dauguma šiuolaikinių viryklių turi elektrinio uždegimo funkciją.

Be viryklės dizaino ir spalvos, atkreipkite dėmesį į papildomos sekcijos indams buvimą dujinėje viryklėje, kas yra gana svarbu tvarkingam virtuvės vaizdui išsaugoti ir vietai sutaupyti.

6 žingsniai renkantis dujinę viryklę

  1.   Apsispręskite su viryklės gabaritais;
  2.   Pasirinkite kepimo spintos tipą;
  3.   Susimąstykite, kokios orkaitės naudingosios funkcijos Jums būtinos;
  4.   Ieškokite dujinės viryklės, paviršiaus ir orkaitės, kurią bus paprasta prižiūrėti;
  5.   Išsirinkite paviršių ir jo funkcijas, remiantis tuo, kaip dažnai ir ką Jūs gaminate, ir kas gamina ant viryklės, išskyrus Jus;
  6.   Ir, žinoma, raskite būtent geriausią viryklę Jūsų interjerui.