Ekonomiškumas

Naudodami indaplovę sutaupysite ir gamtos išteklių. Pavyzdžiui, galite sutaupyti iki 8000l vandens per metus. Atkreipkite dėmesį į savybes naudojant ekonominį arba standartinį ciklą. Ekonominių modelių indaplovės sunaudoja iki 14-15 litrų vandens ciklui. Dažniausiai sutinkamos 8-15 litrų per ciklą indaplovės. Neekonomiškos panaudoja nuo 20 litrų vandens per 1 ciklą.

Elektros energijos kiekio suvartojimas. priklauso nuo vandens kiekio sunaudojimo. Kuo daugiau įrenginys naudoja vandens, tuo daugiau bus suvartota elektros. Ir atvirkščiai.

Be to, įmontuojama indaplovė taupo vietą virtuvėje ir suteikia pastarajai dailią išvaizdą. Nesvarbu, kokią įmontuotą indaplovę pasirinksite, atminkite, kad kartu su ja indai taps švaresni, o vandens, elektros ir ploviklių išlaidos bus žymiai mažesnės.

Kompaktiškumas ir talpa

Nuo indaplovės talpos priklauso, kiek indų komplektų galėsite išplauti vienu kartu. Vienas indų komplektas skaičiuojamas vienam asmeniui: plokščia ir gili lėkštė, puodelis su jam skirta lėkštute ir du valgymo įrankiai. Šiuo metu gamintojai siūlo nuo 4 iki 17 indų komplektų talpos indaploves.  

Indaplovė su 4-6 komplektų talpa tinka 2-3 asmenų šeimai ir mažesnio ploto virtuvėms. Matmenys tokios indaplovės yra apie 60 cm pločio ir nedaugiau kaip 50 cm aukščio.

Dažniausiai naudojamos 8-10 komplektų indaplovės. Tokios indaplovės tinka 4 ir daugiau asmenų šeimoms. Tokie modeliai yra didesni tik aukščio atžvilgiu. Jų aukštis yra iki 80 cm, gylis apie pusė metro, plotis iki 60 cm.

Modeliai nuo 11 iki 17 komplektų talpos tinka labai didelėms šeimoms, o jų matmenys bus tokie patys kaip ir vidutinio dydžio 80 cm aukščio, iki 60 cm pločio ir iki 50 cm gylio

Triukšmo lygis

Kuo tyliau dirba įrenginys, tuo mažiau jis sukelia nepatogumų. Atitinkamai jo kaina didesnė. Triukšmo lygio diapazonas svyruoja nuo 35 dB iki 55 dB. Jeigu norite prietaisą palikti dirbti per naktį, Jums bus reikalinga iki 45dB triukšmo lygio indaplovė. Modeliai turintys daugiau nei 45 dB lygį yra pigesni, tačiau gali sukelti diskomfortą ramiu paros metu.

Indaplovė informuos Jus apie skalbimo ir džiovinimo pabaigą šviesos ar garso indikacija *.

Apsauga nuo išsiliejimo gali būti pilna arba dalinė. Brangesni šiuolaikiški modeliai įprastai turi pilą apsaugą ir tai yra pats saugiausias pasirinkimas. Minimalaus vandens pertekliaus atveju arba įtrūkus žarnai, vandens srautas sustoja specialaus vožtuvo dėka. Biudžetiniai variantai paprastai yra komplektuojami su daline apsauga.  Tokiu atveju vandens srautas sustoja persipildžius vandeniu indaplovės dėklui jos apačioje

Švara per kelias minutes

Toliau keli žodžiai apie pagrindines darbo programas, kurias turėtų turėti ir paprastos, ir geriausios indaplovės.

Bet kuri indaplovė standartiškai turi mažiausiai 4 programas, tačiau paprastai sutinkama 5-6-šių režimų:

    Normalus režimas
    Intensyvus režimas
    Greitas režimas
    Išankstinis pamerkimas

Atsižvelgiant į indų nešvarumo lygį ir jų tipą, pasirinkite vieną iš programų. Brangesniuose modeliuose gali būti ir papildomos funkcijos, pavyzdžiui, delikatus trapių indų plovimas trapiems indams, automatinis ir ekonominį režimas mažiau purviniems indams.  Taip pat kai kurios indaplovės turi programą „Bio-programa“. Režimas yra efektyvus, jeigu naudojate plovimo priemones su specialiais fermentais, kurie ardo purvą net žemoje vandens temperatūroje.
 

Renkantis didelę indaplovę būtinai atkreipkite dėmesį į galimybę pakrauti pusiau pilną indaplovę. Tai Jums leis nekaupti purvinų indų ir esant būtinybei plauti indus įkrovus tik į vieną skyrių iš dviejų. Plovimo režimas bus optimalesnis, jeigu indaplovė palaiko daug temperatūros režimų.

Kai kurios indaplovės komplektuojamos su išskirtinėmis funkcijomis - darbo pabaigos signalai: garsinis arba šviesos projekcija.
Tiesą sakant, nebūtina rinktis indaplovės su daug funkcijų, dažniausiai pakanka standartinio varianto.

Per trumpą laiką susidarius nedideliam kiekiui nešvarių indų, „pusinės apkrovos“ programa susitvarkys, o tai taip pat taupys energiją, vandenį ir ploviklius. „Greito plovimo“ režimas per  30 minučių padės susidoroti su keliais lengvai suteptų indų rinkiniais.

„Intensyvaus plovimo“ programa 65-70 ° C temperatūroje lengvai išvalo labai nešvarius indus, o švelniai plaunant trapias stiklines, turėsite naudoti „subtilaus plovimo“ režimą 30-45 ° C temperatūroje.

 

Plovimui ir dezinfekcijai nėra nieko geresnio už režimus „Hygiene“ * ir „Oxygen“ *, kurie neutralizuoja kenksmingas bakterijas ir nemalonų patiekalų kvapą.

4 žingsniai, norint pasirinkti įmontuojamą indaplovę:

  1. Numatykite įmontuojamos indaplovės matmenis, kad ji gražiai tilptų Jūsų virtuvėje;
  2. Numatykite, kiek reikia indų rinkinių ir kaip dažnai juos plausite;
  3. Numatykite, kuriuo paros metu ir kaip dažnai tai darysite;
  4. Numatykite, kurios indaplovės funkcijos Jums tinka:  indų dezinfekcija yra svarbi, jei turite vaikų, intensyvus plovimas - jei gaminate riebų ir gausų maistą ar kepinius ir kt.