Kaip išsirinkti siuvimo mašiną?

Siuvimo mašina – naudingas daiktas kiekvienuose namuose, jeigu tik mokate siūti. RDE.LT internetinėje parduotuvėje galite įsigyti įvairių siuvimo mašinų, todėl trumpai apžvelgsime jų savybes, kad būtų lengviau išsirinkti Jums tinkantį modelį.

Siuvimo mašinos tipas ir paskirtis

Mechaninės siuvimo mašinos „Singer“ šiais laikais – didelė retenybė. Net jeigu ją paveldėjote iš savo močiutės, naudotis ja nebūtų itin patogu. Greičiau ji taptų stilinga namų interjero detale.

Elektromechaninės siuvimo mašinos šiuo metu yra populiariausios ir paprasčiausios naudoti. Tokia siuvimo mašina turi elektrinį variklį, kuris suka smagratį ir priverčia judėti adatą. Siuvimo režimą galite pasirinkti ir nustatyti su jungikliu ant korpuso. Kuo greičiau spausite siuvimo mašinos pedalą, tuo greičiau prietaisas dirbs. Nepaisant to, kad galimų operacijų skaičius nėra didelis, elektromechaninė siuvimo mašina – klasika, nuo kurios pradeda visos siuvėjos. Jos užteks nedideliems siuvimo darbams namuose.

Elektroninės siuvimo mašinos tinka labiau patyrusioms siuvėjoms. Adata čia valdoma mikroprocesoriaus, o skirtingus siuvimo režimus lengvai įjungsite mygtukais valdymo skydelyje. Elektroninės siuvimo mašinos turi skirtingą skaičių režimų, todėl pasirinkdami tinkamą modelį peržvelkite jų sąrašą, ar yra Jums reikalingi. Dalis elektroninių siuvimo mašinų modelių gali siuvinėti ar apsiūti audinio kraštus.

Kompiuterizuotos siuvimo mašinos nuo elektroninių siuvimo mašinų skiriasi tuo, kad prie pastarųjų galite prijungti nešiojamąjį kompiuterį arba užprogramuoti reikalingą siuvimo / siuvinėjimo režimą.

Siuvinėjimo mašinos skirtos įgyvendinti sudėtingus siuvinėjimo darbus. Tiesa, pasiūti naujo sijono ar palenkti kelnių su tokia siuvimo mašina nepavyks.

Siuvimo ir apmėtymo mašinos (siūlėtyvai, „overlokai“) yra tokios siuvimo mašinos, kurios naudojamos siuvinio kraštų apdirbimui, kad audinio kraštai neirtų. Dalis modelių gali apmėtyti kraštus įvairiais dygsniais, atlikti plokščias siūles ir pan. operacijas. Įprastos siuvimo mašinos „overlokas“ neatstos, jis tik perima dalį siuvimo mašinos funkcijų.

Pirmas žingsnis pasirenkant siuvimo mašiną – Jūsų poreikių išsiaiškinimas. Susirašykite, kaip dažnai, ką ketinate siūti, ko norėtumėte iš savo siuvimo mašinos ir lengvai išsirinksite tinkamą variantą.

Siuvimo mašinos greitis

Siuvimo mašinos skiriasi savo siuvimo greičiu. Siuvimo greitis matuojamas dygsniais per minutę. Vidutinė siuvimo mašina namuose gali atlikti maždaug 1000 dygsnių per minutę, o profesionalios – 5000. Minimalus rodiklis „overlokui“ – 1500.

Operacijų skaičius ir siūlių tipas

Dar viena svarbus dalykas renkantis – operacijų skaičius ir siūlių tipas. Kuo daugiau operacijų gali atlikti siuvimo mašina, tuo daugiau sumanymo galėsite įgyvendinti. Pagrindinės operacijos, kurios turėtų būti Jūsų siuvimo mašinoje: paslėpta siūlė, elastinga paslėpta siūlė, apmėtymo siūlė, atbulinė eiga („reversas“), sagos kilpos siuvimas.

Standartinės siuvimo mašinos gali atlikti maždaug 15–30 tipų siūlių, pavyzdžiui, tiesią, trigubą, sujungimo, dekoratyvinę ir kitas siūles. Žinoma, „overlokas“ atliks daug mažiau siūlių tipų, bet jų turėtų būti ne mažiau 4.

Šaudyklės tipas
Siuvimo mašinose šaudyklės gali būti horizontalios arba vertikalios. Vertikalios šaudyklės yra bene populiariausios ir paprasčiausios. Jos dirba šiek tiek triukšmingiau ir lėčiau. 

Horizontaliai besisukančios šaudyklės dirba tyliau, greičiau, paprasčiau įverti siūlą, o šis rečiau susipainioja.

Siuvimas su skirtingais audiniais
Jeigu planuojate dirbti su skirtingais audiniais, atkreipkite dėmesį į siuvimo mašinos dygsnių ilgius. Standartinė siuvimo mašina siuva 4 mm ilgio dygsniais, o profesionalesnės – 6 mm. Be to, dalis modelių turi galimybę keisti pėdelės prispaudimą ant audinio. Tai itin svarbu, kai siūsite jautrius audinius.
Siūlės užtvirtinimas

„Reversas“ – svarbi funkcija, jeigu siuvimo mašina neturi automatinio siūlės užtvirtinimo. Siuvimo mašina su atbulinės eigos („reverso“) funkcija leidžia siūti atbuline eiga ir taip užtvirtinti siūlę.

Pėdelė sagai įsiūti
Praktiška siuvimo mašinos savybė –  kilpos sagai suformavimas. Su pėdele automatiškai išsiuvinėjamas kilpos kraštas, o šeimininkei telieka įkirpti vietą sagai. Siuvimo mašinose su pusiau automatiniais režimais patyrusios siuvėjos pačios gali nustatyti kilpos dydį.
Paslėpta siūlė

Siuvimo mašinos gali siūti paslėpta siūle, kuri nematoma išorinėje siuvinio pusėje. Tai itin svarbu, jeigu ketinate dažnai apsiūti drabužių kraštus.

Apibendrinimas

Išsirinkti siuvimo mašiną nėra sunku, jeigu žinote, ką norėsite su ja daryti ir kaip dažnai naudosite:

· Jeigu siuvimo mašiną naudosite tik retkarčiais, kad pasisiūtumėte norimą drabužį, Jums užteks elektromechaninės siuvimo mašinos. Rekomenduojame rinktis tokią, kuri gali apsiūlėti drabužio kraštą, turi „reversą“, automatiškai suformuoja kilpelę sagoms ir turi ne mažiau 30 siūlės / programų variantų.

· Pažengusioms siuvėjoms skirtos siuvimo mašinos turėtų būti elektroninės arba kompiuterizuotos, geriausia su rotacine vertikalia šaudykle, siūlės užtvirtinimu ir papildomomis galimybėmis dirbti su įvairias audiniais. Žinoma, profesionalios siuvėjos neišsivers be atskiro siūlėtuvo („overloko“).

· Siuvinėjimo entuziastėms tiks siuvinėjimo mašinos arba kompiuterizuotos siuvimo mašinos su siuvinėjimo funkcija. Su šiais prietaisais galima sukurti įvairiausius dirbinius ir paveikslėlius.