Laimėkite išmanųjį telefoną Naujienos Prekių pristatymas Mokėjimo būdai Naudinga informacija Kontaktai
|
Skype chat
|
|
Meniu
Prekių išdavimo vietos
S. Konarskio g. 2 - 99


Naudinga informacija Kaip išsirinkti? Kaip išsirinkti spausdintuvą?

Koks spausdintuvas geriausiai tiktų namams ar biurui? Ar verta rinktis daugiafunkcį prietaisą su spausdinimo, skenavimo, kopijavimo funkcijomis, o gal geriau įsigyti įprastą lazerinį ar rašalinį spausdintuvą? Koks spausdintuvas yra skirtas nuotraukoms, brėžiniams spausdinti? Kokios talpos kasetė man reikalinga? Dažnai savęs to klausiame, kai ieškome optimalaus įrenginio. 

Spausdintuvų tipai

Prieš perkant spausdintuvą, rekomenduojame nuspręsti, kokiems darbams jis bus naudojamas. Ar Jūs planuojame spausdinti tik tekstinius dokumentus, o gal nuotraukas, maketus ir grafikus? Ar reikalingos skenavimo, kopijavimo funkcijos? O gal ieškote prietaiso, galinčio spausdinti ant A3 formato lapų?

Jeigu Jums dažnai tenka spausdinti tekstinius dokumentus: straipsnius, ataskaitas, pažymas ir t.t., lazerinis spausdintuvas – geriausias pasirinkimas. Jis naudoja sausus miltelius, spausdina greitai, o kasetės užteks ilgam laikui. Bet toks spausdintuvas nerekomenduojamas nuotraukoms ir kitokiems grafiniams elementams spausdinti.

Rašaliniai spausdintuvai yra nepakeičiami, kai tenka spausdinti nuotraukas ar aukštos kokybės spalvotus grafikus ir kitokią vaizdinę medžiagą. Kitaip nei lazeriniuose, rašaliniuose spausdintuvuose stovi specialios skysto rašalo kasetės, kurios yra skirtos tiek monochrominiam, tiek spalvotam spausdinimui. Verta paminėti, jog rašaliniai prietaisai geba geriau ir kokybiškiau perteikti spalvų paletę negu spalvoti lazeriniai spausdintuvai.

Daugiafunkciai spausdintuvai apjungia iš karto kelis prietaisus: spausdintuvą, skenerį, kopijuoklį, o kartais ir faksą. Jie irgi būna dviejų tipų: rašaliniai ir lazeriniai. Renkantis tokia prietaisą, galioja ta pati taisyklė – nuspręsti, kokio tipo dokumentai Jums bus reikalingi. Jei ketinate dažnai ir daug spausdinti nespalvotą tekstą, rinkitės universalų lazerinį spausdintuvą. Vartotojams, norintiems pasigaminti nuotraukų ar spausdinantiems vaizdinę medžiagą, rekomenduojame atkreipti dėmesį į daugiafunkcius rašalinius spausdintuvus.

Dar vienas daugiafunkcių spausdintuvų pliusas – jie kainuoja pigiau negu keli analogiškus darbus atliekantys prietaisai, be to, ant darbo stalo užims ne tiek daug vietos.

Spausdinimo greitis ir kokybė

Spausdinimo greitis ir kokybė yra, ko gero, svarbiausi parametrai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Kokybė, t. y. vaizdo detalumas ir aiškumas, tiesiogiai priklauso nuo spausdinimo raiškos. Atsiminkite, kad nespalvotiems dokumentams labai aukšta raiška nėra būtina, tačiau nuotraukos bei vaizdai reikalauja 4800 x 600 ir aukštesnės raiškos.

Verta paminėti, jog dėl savo technologinių ypatybių, lazeriniai spausdintuvai spausdina greičiau nei rašaliniai, todėl biurui tiks lazeriniai spausdintuvai arba daugiafunkciai įrenginiai, galintys spausdinti 30–50 puslapių per minutę greičiu bei 600 x 1200 ar 1200 x 1200 raiška. Be to, pravers ir dvipusio spausdinimo (angl. „Duplex Print“) funkcija, leidžianti spausdinti dokumentus ant abiejų lapo pusių – ypač aktualu nenorintiems tuščiai švaistyti popieriaus. Jeigu be tekstų planuojate spausdinti grafinius atvaizdus, nuotraukas, maketus, siūlome įsigyti papildomą rašalinį spausdintuvą, suderinamą su A3 formato popieriaus lapais.

Namų vartotojams skirti lazeriniai ir rašaliniai prietaisai paprastai spausdina iki 20 puslapių per minutę greičiu ir skirti A4 lapo formatui.  

Belaidis prijungimas ir atminties kortelių skaitytuvas

Spausdintuvai su „Wi-Fi“ funkcija leis nenaudojant jokių prijungimo laidų atsispausdinti norimą dokumentą, esantį bet kuriame iš Jūsų nešiojamųjų įrenginių, pavyzdžiui, išmaniajame telefone, planšetiniame ar nešiojamajame kompiuteryje.

Atminties kortelių skaitytuvas – kita itin naudinga funkcija. Tiesiog įstatykite atminties kortelę ir tiesiogiai atsispausdinkite joje esančias bylas.

Kasetės
Kaip ir minėjome anksčiau, lazeriniai ir rašaliniai spausdintuvai naudoja skirtingo tipo kasetes. Lazerinių prietaisų kasetės yra užpildytos specialiais dažų milteliais, tuo tarpu rašaliniai spausdintuvai naudoja skystas rašalo kasetes. Atsiminkite, kad skirtinguose spausdintuvuose veiks tik tam modeliui skirtos kasetės. Gera žinia, kad RDE.LT internetinėje parduotuvėje rasite itin platų dažų kasečių asortimentą.
Apibendrinimas
Ieškodami tinkamiausio spausdintuvo namams, Jūs galite rinktis:

· Įprastą monochrominį lazerinį spausdintuvą, pasižymintį 600 x 1200 spausdinimo raiška ir iki 20 p./min. spausdinimo greičiu. Jis idealiai tinka nespalvotiems dokumentams spausdinti.

· Įprastą rašalinį spausdintuvą, kuris gali spausdinti spalvotus vaizdus ir nuotraukas.

· Jeigu bus reikalingos skenerio ir kopijuoklio funkcijos, įsigykite analogiškų parametrų universalų lazerinį arba rašalinį prietaisą.

Biurui labiausiai tiks:

· Lazeriniai spausdintuvai arba universalūs lazeriniai prietaisai, galintys spausdinti didesniu nei 20 p./min. greičiu, su dvipusio spausdinimo funkcija ir pasižymintys didesniais nei 1000 puslapių kasečių ištekliais.

Jei jau nusprendėte, kokį spausdintuvą norite įsigyti, paspauskite ant nuorodos ir peržiūrėkite visą RDE.LT internetinės parduotuvės asortimentą.

 
 
Palyginimui įkelta 0 prekių
Palyginti pasirinktas
Išvalyti
Prekių pristatymas | Apmokėjimo būdai | Kur galima atsiimti prekes