Laimėkite išmanųjį telefoną Naujienos Prekių pristatymas Mokėjimo būdai Naudinga informacija Kontaktai
|
Skype chat
|
|
Meniu
Prekių išdavimo vietos
S. Konarskio g. 2 - 99


Naudinga informacija Kaip išsirinkti? Kaip išsirinkti fotoaparatą?
Kaip išsirinkti fotoaparatą?

Nors visi fotoaparatai atlieka tą pačią funkciją – matricoje arba specialiame popieriuje užfiksuoja aplinkos vaizdą – jie skirstomi į kelis pagrindinius tipus:

Skaitmeninis fotoaparatai (kompaktiški fotoaparatai) – nebrangūs fotoaparatai su nekeičiamu objektyvu. Turi visas bazines funkcijas, kurių prireiks norint nufotografuoti žmones, gyvūnus ar gamtos vaizdus.

Veidrodiniai fotoaparatai (DSRL) – tai technologiškai pažangūs prietaisai, skirti pusiau profesionaliai ir profesionaliai fotografijai, bet tinka ir pradedantiesiems entuziastams. DSLR fotoaparatai leidžia visiškai kontroliuoti fotografavimo procesą ir pagal savo poreikius keisti objektyvus, todėl tiek naujoko, tiek įgudusio vartotojo rankose daro tikrus stebuklus.

Sisteminiai fotoaparatai (hibridiniai) yra tarpinė grandis tarp veidrodinių ir paprastų skaitmeninių fotoaparatų. Pasižymi geresne nei skaitmeninių fotoaparatų vaizdo kokybe ir galimybe pasikeisti objektyvą, todėl yra rekomenduotini žmonėms, kurie svajoja turėti optimalų variantą: maksimaliai gražias nuotraukas už prieinamą kainą.

Momentiniai fotoaparatai – iš naujo atgimusi klasika. Kai mūsų mobiliuosiuose telefonuose, kompiuterių diskuose dūla dešimtys gigabaitų pamirštų nuotraukų, norisi turėti tikrus prisiminimus, kuriuos galima palaikyti rankose, o po to sudėti į nuotraukų albumą. Momentiniai fotoaparatai išliko nepaliesti skaitmeninių  technologijų – fotografuojamas vaizdas automatiškai užsifiksuoja ant specialaus popieriaus ir po kelių akimirkų Jūs galėsite džiaugtis atspausdinta nuotrauka.

Vaizdo jutiklis

Vaizdo jutiklis (matrica) yra fotoaparato dalis, kuri regimą šviesą paverčia elektroninių signalu, t. y., atlieka foto juostelės funkciją. Paprastai fotoaparatuose būna įmontuotas CMOS tipo jutiklis, kuris užtikrina gerą nuotraukų kokybę, net jei fotografuojate serijiniu režimu ar filmuojate. O CCD matrica tipo jutiklis, nors ir sunaudoja daugiau energijos, tiksliau užfiksuoja vaizdą net esant prastam apšvietimui.

Jutiklio dydis: renkantis tinkamą fotoaparatą, pirmiausiai verta atkreipti dėmesį į vaizdo jutiklio dydį, o ne į aktyvių taškų (megapikselių) skaičių. Matricos dydis išreiškiamas santykiu 1/x (kuo x yra mažesnis, tuo didesnis ir geresnis vaizdo jutiklis) arba milimetrais. Kai kurie profesionalūs DSLR fotoaparatai netgi turi pilno kadro dydžio matricą, atitinkančią 35 mm foto juostelę.

Jautrumas (ISO) – svarbus matricos parametras, nurodantis jautrumo lygį šviesai ir išreiškiamas dviejų skaičių intervalu (pavyzdžiui 100–6400). Didesnis jautrumas leidžia lanksčiau keisti fotografavimo režimus skirtingo apšvietimo sąlygomis. 

Išlaikymas, priartinimas ir vaizdo stabilizatorius

Taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į kitus svarbius parametrus: vaizdo išlaikymą, priartinimą ir vaizdo stabilizatorių.

Išlaikymo trukmė parodo, kiek laiko pro atvertas objektyvo užuolaidėles ant jutiklio kris šviesos srautas. Fotografuojant greitai judantį, bet puikiai apšviestą objektą, išlaikymas turi būti kuo trumpesnis, kad nesusilietų vaizdas. Fotografuojant prietemoje, reikės ilgesnio išlaikymo.

Priartinimas: įvairūs fotoaparatai, pavyzdžiui, „Canon“, „Nikon“ „Olympus“, „Sony“ turi skirtingo židinio nuotolio objektyvus. Nuo židinio nuotolio priklauso optinio priartinimo dydis (matuojamas kartais, reiškia skirtumą tarp maksimalaus vaizdo atitolinimo ir priartinimo ). Kuo jis didesnis, tuo geriau įamžinsite tam tikru atstumu nutolusį objektą. Visgi, jei ketinate fotografuoti tik savo šeimos narius ir draugus, į šį parametrą galite nekreipti dėmesio.

Optinis vaizdo stabilizatorius fotografuojant sumažina rankos virpesių poveikį ir padeda gauti aiškias, neišplaukusias nuotraukas net tada, kai naudojate didelį priartinimą ar pasirinkote ilgą išlaikymo trukmę. Tai yra itin naudinga savybė, jei po ranka neturite specialaus stovo.

Kitos naudingos savybės

Drėgmei atsparus korpusas – unikali savybė, kuri apsaugos jūsų prietaisą nuo drėgmės ir vandens. Galėsite drąsiai fotografuoti bet kokiu oru – lyjant, sningant – ir nebijoti, kad drėgmė pažeis korpuso viduje esančią elektroniką bei optiką. Kai kuriuos modelius netgi galima trumpam panardinti į vandenį.

„Wi-Fi“ modulis leidžia lengvai ir paprastai bendrinti fotoaparate esančias nuotraukas bei vaizdo įrašus su Jūsų kompiuteriu arba nuotoliniu būdu jas atspausdinti spausdintuvu.

Be to, bet kuris fotoaparatas gali pakeisti vaizdo kamerą, nes, priklausomai nuo modelio, filmuoja HD, Full HD ar net didesne raiška.

Atkreipkite dėmesį į kitas naudingas funkcijas: „Makro“ režimą, kuris padės itin stambiu planu įamžinti nedidelius objektus, ir serijinio fotografavimo režimą, skirtą  greitai užfiksuoti judantį vaizdą, pavyzdžiui, sporto varžybas ar bėgantį gyvūną.

Ir pabaigai...

Jeigu ieškote fotoaparato, kuris lengvai tilps į kišenę ar į rankinę, rinkitės kompaktišką skaitmeninį fotoaparatą su 1/2,3" ir didesne CMOS matrica, 3–10 kartų optiniu priartinimu, vaizdo įrašymo ir uždelsto fotografavimo funkcija. Tokio prietaiso visiškai užteks fotografuoti šventes, draugus, giminaičius, namiškius. Be abejo, jei domina, galite rinktis brangesnius modelius su galimybe pačiam reguliuoti fotografavimo nustatymus, didesniu optiniu priartinimu, vaizdo stabilizatoriumi, serijinio fotografavimo režimu.

O tiems, kas norėtų atrasti smagų hobį arba ketina savo gyvenimą susieti su fotografija, siūlome rinktis sisteminius ir veidrodinius fotoaparatus, turinčius daugybę įvairių parinkčių bei režimų, kokybiškas matricas, gerą optiką, galimybę pasikeisti objektyvus, prijungti blykstę.

Atsiminkite, kad kokybiškas fotoaparatas tėra tik pusė darbo. Viskas priklausys nuo Jūsų. Linkime smagių akimirkų, kuriant vieną už kitą smagesnius kadrus.

Visą fotoaparatų, vaizdo kamerų ir jų aksesuarų asortimentą rasite čia.

 
 
Palyginimui įkelta 0 prekių
Palyginti pasirinktas
Išvalyti
Prekių pristatymas | Apmokėjimo būdai | Kur galima atsiimti prekes