Laimėkite išmanųjį telefoną Naujienos Prekių pristatymas Mokėjimo būdai Naudinga informacija Kontaktai
|
Skype chat
|
|
Meniu
Prekių išdavimo vietos
S. Konarskio g. 2 - 99


Naudinga informacija Kaip išsirinkti? Kaip išsirinkti šaldytuvą?
Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvai mums tarnauja ilgus metus, todėl prieš įsigydami naują atsakingai įvertinkite savo poreikius ir patyrinėkite rinkoje esančius šaldytuvų modelius, pasidomėkite jų pliusais ir minusais. Svarbiausiais kriterijais reikėtų laikyti: funkcionalumą, patikimumą, ilgaamžiškumą, energijos taupymą, patogumą naudotis ir šaldytuvo komplektaciją. Vieno geriausio šaldytuvo – tiesiog nėra, kiekvienas turi pats nuspręsti, kurie parametrai yra svarbiausi, o mes apie juos papasakosime išsamiau. 

Šaldytuvo matmenys ir talpa

Šaldytuvai būna pačios įvairiausios talpos: nuo mini barų, kurių talpa apie 40 l, iki didelių dvidurių ar keturdurių šaldytuvų, kurių talpa gali siekti iki 800 l. Kiekvienas pasirenkame tokios talpos šaldytuvą, kuris tenkintų mūsų poreikius. Pavyzdžiui, įprasto 190 cm aukščio šaldytuvo, skirto 3–4 asmenų šeimai talpa yra apie 200–250 litrų.

RDE.LT internetinėje parduotuvėje Jūs galite rasti šaldytuvų, kurių aukštis nuo 60 iki 201 cm, o rinkdamiesi konkretų šaldytuvą būtinai įvertinkite, ar visiems Jūsų šeimos nariams bus patogu pasiekti produktus, sudėtus ant viršutinės šaldytuvo lentynos.

Šaldytuvai gali būti vienos arba dviejų kamerų. Vienos kameros šaldytuvai yra nedideli ir turi toje kameroje integruotą šaldiklį arba šaldiklio iš viso neturi. Tokie modeliai patogūs naudoti sodyboje ar biure, juos dažnai renkasi studentai arba senjorai. Šie šaldytuvai nėra brangūs, tačiau turi vieną trūkumą – dėl tos priežasties, kad šaldytuvas ir šaldiklis yra vienoje kameroje, šio tipo šaldytuvus reguliariai reikia atitirpinti. Dviejų kamerų šaldytuvuose ši problema neegzistuoja, nes šaldiklis ir šaldytuvas yra atskirai. Kai kurie šaldytuvai turi atskiro šaldytuvo ir šaldiklio kamerų reguliavimo galimybę, todėl esant reikalui Jūs galite išjungti šaldiklį ir jį atitirpinti, o išvykus atostogauti – palikti įjungtą tik šaldiklį.

„Side-by-Side“ (dviduris šaldytuvas)

Idealus sprendimas keturių asmenų ir didesnei šeimai, perkančiai maisto produktų atsargų ilgesniam laikui. „Side-by-Side“ tipo šaldytuvai dėl savo dvivėrių durų išoriškai primena spintą. Šaldytuve yra keli atskiri ir vertikaliai vienas šalia kito įrengti skyriai: šaldytuvo ir šaldiklio, kuriuose šaltas oras paskirstomas tolygiai, o tai padeda ilgiau išsaugoti produktų šviežumą ir skonį. Vidutinė šaldytuvo talpa – 500 l.

 

 

„French Door“ (triduris arba keturduris šaldytuvas)

Gilūs, siauri ir talpūs „French Door“ (angl. Prancūziškų durų) šaldytuvai elegantiškai tinka erdviose virtuvėse ir taps nepamainomais pagalbininkais didelių šeimų namų ūkiuose. Ištraukiamas šaldiklio stalčius, šaldytuvas su trejomis siauromis, patikimomis durelėmis – galėsite pasiimti produktus atidarydami tik vienas dureles, tokiu būdu sumažinsite šalto oro ir elektros energijos nuostolius. O viena lentyna, įrengta per visą šaldytuvo plotį ir gylį, leidžia ant jos padėti didelį kiekį pagamintų patiekalų šeimai ar draugams.

Šaldiklis

Kalbant apie šaldiklius, reikia atkreipti dėmesį į du svarbiausius aspektus: šaldiklio sumontavimo vietą ir šaldiklio užšaldymo pajėgumą. Jei šaldytuvo šaldiklis yra sumontuotas viršuje, bus patogu šaldiklyje laikyti didelių gabaritų produktus – žuvį, mėsą, o šaldytuvo apačioje įrengtame šaldiklyje – purius ir birius produktus. Įprastai šaldiklis viršuje yra montuojamas šaldytuvams, kurių aukštis neviršija 176 cm, o aukštuose ir talpiuose šaldytuvuose šaldiklis dažniausiai montuojamas apačioje. Šaldiklio užšaldymo pajėgumas – tai kiek kilogramų produktų jis gali užšaldyti per parą. Šis skaičius dažniausiai yra nuo 3,5 iki 20 kg per parą. Kasdieniam naudojimui namuose visiškai turėtų pakakti šaldiklio, kuris per parą gali užšaldyti iki 10 kg maisto produktų. 

 
Atšaldymo ir atitirpinimo sistemos

Egzistuoja du šaldytuvų atitirpinimo sistemų tipai – rankinis arba automatinis. Šaldikliai gali turėti rankinę arba automatinę „No Frost“ atitirpinimo sistemą, o šaldytuvo kameros turi tik automatinio atitirpinimo sistemas – lašelinę ir „No Frost“ (arba „Frost Free“).

„No Frost“ sistema dar vadinama „vėjine“ aušinimo sistema, nes ši technologija tinkamą temperatūrą šaldytuve palaiko cirkuliuodama šaltą orą. Produktai greitai atšąla, drėgmė neužsilaiko šaldytuve, todėl produktai nepasidengia šerkšnu, o šaldytuvo kameroje temperatūra ir drėgmė išlaikoma viename lygyje. Tiesa, vienas iš „No Frost“ sistemos trūkumų – produktai šaldytuve greitai praranda drėgmę, todėl juos būtų pravartu suvynioti į maisto produktų pakavimo plėvelę. Kai kuriuose brangiuose šaldytuvų modeliuose, pavyzdžiui, gaminamuose kompanijos „Sharp“, šis trūkumas yra pašalintas „Hybrid Cooling“ technologijos pagalba.
Lašelinė sistema (kartais vadinama „verkiančiąja“) ypatinga tuo, kad šaldytuvo kameroje susikaupusi drėgmė kondensuojasi ant galinės kameros sienelės ir lašeliais nuteka kanalu į specialų skyrių iš kurio vėliau išgaruoja. Šaldytuvų su lašeline sistema nereikia specialiai atitirpinti, o šaldiklius, dėl juose užšąlančio kondensato esant minusinei temperatūrai, reikės atitirpinti porą kartų per metus. 

Funkcionalumas

Šaldytuvų gamintojai nuolatos bando nustebinti vartotojus naujomis funkcijomis jų gaminamuose šaldytuvuose. Pastaruoju metu vis dažniau galima sutikti šaldytuvų su „Šviežumo zona“, kurioje palaikoma nuo 0 °С iki +2 °С laipsnių temperatūra ir joje yra išsaugomas produktų (vaisių, žalios mėsos, žuvies) šviežumas. Kartais ši zona yra padalinta į dvi dalis: drėgnąją ir sausąją. 

„Greitojo užšaldymo“ funkcija bus naudinga tiems, kas nori išsaugoti naudingas produktų savybes ir jų skonį, nes lėto užšaldymo metu yra prarandama dalis šių savybių ir nukenčia produktų kokybė.

Naudinga smulkmena – garso ar šviesos signalas, kai Jūs pamirštate uždaryti šaldytuvo duris arba kai šaldiklyje ženkliai pakilo temperatūra. Taip pat patartina išsiaiškinti ar šaldytuvas turi šalčio akumuliatorių arba kiek laiko šaldytuvo kameroje yra išlaikoma vėsa po elektros energijos tiekimo nutraukimo (dingus elektrai, vykdant elektros instaliacijos darbus namuose ir pan.). Vėsos išlaikymo laikas svyruoja nuo 0 iki 30 valandų po elektros energijos tiekimo nutraukimo.

Komplektacija ir funkcijos

Yra smulkmenų į kurias dažnai yra nekreipiama dėmesio, bet jos gali ženkliai palengvinti Jūsų kasdieną ir pratęsti šaldytuvo tarnavimo laiką. Pavyzdžiui, medžiaga iš kurios padarytos šaldytuvo lentynėlės (metalas, stiklas ar plastmasė). Geriausiu pasirinkimu yra laikomos lentynėlės iš grūdinto stiklo, nes jas lengva prižiūrėti, o šaldytuvo turinys yra puikiai matomas.

Skirtinguose šaldytuvų modeliuose gali būti skirtingas vidaus apšvietimas – geriau kai lemputės apšviečia priekinę, o ne galinę sienelę. Lentyna buteliams, pakabinamos lentynėlės kiaušiniams ir kitiems smulkiems produktams iš pirmo žvilgsnio užima daug šaldytuvo vietos, tačiau šie priedai padeda efektyviau išnaudoti visą šaldytuvo kameros erdvę.

Šaldytuvo darbo režimas „Atostogos“  

„Atostogų“ darbo režimu šaldytuve nuolatos bus išlaikoma 15 °C temperatūra, tai padės išvengti nemalonaus kvapo ir pelėsio atsiradimo tuščiame šaldytuve, sunaudojant minimalų elektros energijos kiekį. Šaldiklyje laikomi produktai ir toliau liks užšaldyti.

Ledukų gaminimo įrenginys

Ši funkcija leidžia iš filtruoto vandens pagaminti ledo kubelius kokteiliams ar šaltai arbatai. Skystis kristalizuojasi specialiame šaldytuvo skyriuje, kuris gali būti įrengtas šaldytuvo viduje arba išorėje. Prietaisas pats nustato vandens būklę ir nustoja veikti, kai ledas paruoštas.

Dalytuvas

Įrenginys, kuriame vėsinamas vanduo, todėl atsigaivinti galėsite neatidarydami šaldytuvo durų. Vanduo laikomas specialioje talpoje.

Keičiama durų atidarymo kryptis

Galimybė perkabinti šaldytuvo duris leis Jums pasirinkti, į kurią pusę bus atidaromos šaldytuvo durys. Ši savybė gali būti itin naudinga, ypač mažose virtuvėse.

Taigi, prieš priimdami sprendimą – viską gerai apgalvokite, nes su šaldytuvu „akis į akį“ teks susitikti bent du kartus per dieną :)

 
 
Palyginimui įkelta 0 prekių
Palyginti pasirinktas
Išvalyti
Prekių pristatymas | Apmokėjimo būdai | Kur galima atsiimti prekes