Kaip išsirinkti televizorių?

Skaičiuojama, kad pasaulyje šiuo metu yra daugiau nei 120 televizorių gamintojų ir keli tūkstančiai televizorių modelių. Kiekvienas gamintojas pirkėjus bando nustebinti naujausiomis technologijomis ir tik jam būdingais sprendimais, kuriuose taip lengva susipainioti. Todėl šiandien mes pasistengsime Jums padėti išsirinkti televizorių bei atkreipsime dėmesį į naujas ir madingas televizorių funkcijas. 

Ekrano įstrižainė

Tai vienas svarbiausių kriterijų renkantis televizorių, nes nuo ekrano įstrižainės priklauso televizoriaus matmenys, svoris ir kaina. Ekrano įstrižainę derėtų parinkti pagal patalpą, kurioje planuojate žiūrėti televizorių. Klaidinga manyti, kad didesnis televizorius – geresnis. Priešingai, mažame kambaryje per didelį televizorių bus nepatogu žiūrėti.

Ekrano įstrižainės dydis yra matuojamas coliais (pavyzdžiui, 32“ arba 42“). Jeigu šis dydis Jums neįprastas, galite perskaičiuoti į centimetrus – 1 colis yra 2,54 cm. Labiausiai rinkoje paplitę televizoriai, kurių ekrano įstrižainė svyruoja nuo 32 iki 47 colių. Įprastai svetainėje yra statomi dideli televizoriai, nes joje susirenka visa šeima ar svečiai. Šiuo atveju vaizdas turi būti aiškus iš visų pusių.

Virtuvei ar miegamajam siūlome pirkti atitinkamai mažesnį televizorių. Dažniausiai skaičiuojama, kad optimali televizoriaus ekrano įstrižainė turi būti 3 kartus mažesnė už atstumą, iš kurio į televizorių bus žiūrima. Jeigu atstumas iki televizoriaus per mažas, žiūrovas ekrane nemato viso vaizdo, o ir pats vaizdas atrodo „su žirneliais“. Virtuvei rekomenduojami televizoriai, kurių ekrano įstrižainė yra 20–26 coliai, o miegamajam kambariui truputį didesni – iki 32 colių. 

Ekrano raiška

Kalbant paprastai, televizoriaus ekrano raiška – tai vaizdą sukuriančių taškų (pikselių) skaičius. Raiška yra išreiškiama dviem skaičiais: vertikaliais ir horizontaliais taškais (pavyzdžiui, 1366 x 768). Ekrano raiška turi įtakos vaizdo kokybei ir jo detalizacijai. Šiuo metu galima išskirti 3 televizoriaus ekrano raiškos standartus: HD 720p (1366 x 768), Full HD 1080p (1920 x 1080) ir Ultra HD (3840 x 2160).

HD standarto ekrano raiška labiausiai paplitusi televizoriuose su nedidele ekrano įstrižaine ir atkuria 576p, 720p ir 1080i formato vaizdo signalus (tai įprasti kabelinės ar palydovinės televizijos kanalai, filmai iš DVD diskų).

„Full HD“ standartu galima žiūrėti 1080p vaizdus atkurtus iš „Blue–ray“ diskų, žaisti kompiuterinius žaidimus ir matyti kai kuriuos palydovinės televizijos kanalus.

„Ultra HD“ standartas – naujausias pasiekimas televizijos pasaulyje, o tokie televizoriai rinkoje pasirodė visai neseniai. „Ultra HD“ – tai skaitmeninis formatas, kuris 4 kartus detaliau ir aiškiau atkuria vaizdus, jei lygintume su „Full HD“. „Ultra HD“, kartais dar vadinamas 4K, užtikrina neįtikėtinai aiškius ir detalius vaizdus su giliomis ir gyvomis spalvomis. Šiuo metu „Ultra HD“ televizorius rinkai siūlo „LG“, „Sony“ ir „Samsung“ gamintojai.

3D televizija

Elektroninės technikos gamintojai daugelį metų stengėsi į televizorius įdiegti 3D technologiją ir jiems tai pavyko. Šiuo metu ši technologija yra tobulinama ir jau dabar gamintojas „LG“ gali pasiūlyti vartotojams „SD Depth Control“ funkciją, kuri leidžia rankiniu būdu reguliuoti trimačio vaizdo gylį pagal žiūrinčiojo poreikį. Kiti gamintojai, pavyzdžiui „Samsung“, suvokdami, kad 3D turinio kol kas nėra daug (meninių filmų, televizijos programų ir kt.), savo televizoriuose diegia funkciją, kuri dvimatį vaizdą konvertuoja į trimatį. Daugelis gamintojų neapsiriboja tik trimačiu vaizdu, o siekia ir garso atkūrimą padaryti erdvinį. Vis dažniau erdvinio garso technologijos yra integruojamos į televizorius, ir, kas žino, gal greitai dėl televizoriuose įdiegtų trimačio vaizdo ir garso technologijų mes pamiršime kelius į kino teatrus.

Naujausios funkcijos

Dabar apžvelgsime pačias populiariausias funkcijas, kurios įdiegtos naujausiuose televizoriuose. Visas šias funkcijas sieja vienas bendras dalykas – jos televizorių iš paprasto prietaiso, skirto TV programų žiūrėjimui, paverčia tikru naminiu daugialypės terpės pramogų centru. 

„Smart TV“ – tai televizoriuje įdiegtų technologijų visuma. Televizoriui prisijungus prie žiniatinklio, galite naudotis įvairiomis interaktyviomis paslaugomis, per atstumą sujungti televizorių ir nešiojamuosius įrenginius (išmanųjį telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį ir kt.). Kiekvienas gamintojas, kuriantis „Smart TV“ televizorius, juose įdiegia labai skirtingas funkcijas. Peržvelkime populiariausias iš jų.

„Samsung“ televizoriai turi įmontuotą belaidžio „Wi-Fi“ ryšio modulį, todėl šiam televizoriui prisijungti prie žiniatinklio bus labai paprasta. „Samsung Smart TV“ – tai įvairiausios programėlės ir socialiniai tinklai, galimybė peržvelgti žiniatinklio puslapius, visa tai, prie ko Jūs jau esate pripratę, kai naudojatės išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais, tik dideliame ekrane. Beje, didelis ekranas ir įmontuota kamera yra labai patogu, kai naudojatės tokiomis programomis kaip „Skype“ ar „Hangouts“. O „AllShare“ funkcija leidžia lengvai ir greitai vaizdą iš televizoriaus persiųsti į kitus „Samsung“ išmaniuosius įrenginius ir atvirkščiai.

Kompanijos „LG“ gaminami „Smart TV“ televizoriai išsiskiria labai paprastu valdymu, o „Smart Share“ funkcijos pagalba televizoriaus ekrane galima peržiūrėti nuotraukas ir kitą vaizdo medžiagą esančią kituose išmaniuosiuose įrenginiuose, USB atmintukuose, HDD diskuose. „LG“ išmaniųjų televizorių šeimininkams gali pasiūlyti daugybę mokamų ir nemokamų programėlių, kurias galima įsigyti „LG Apps“ internetinėje parduotuvėje.

Peržiūrėti visą televizorių asortimentą internetinėje parduotuvėje RDE.LT galite paspaudę šią nuorodą.